Kąpiel w kolorach II – 70×100

Obraz na płótnie 70×100, technika autorska, mieszana. Obraz ma zamalowane boki, gotowy do powieszenia na ścianie, bez ramy.

Spod moich rąk wyszedł kolejny obraz. I znowu różnobarwne kropki, spirale i kreski spadły na płótno. Wysypały się z mojej pamięci po kolejnej medytacyjnej wędrówce.

Leciały na obraz zdecydowanie, jakby wiedziały gdzie i jak się ułożyć. Pokrywając płótno swoimi odważnymi kolorami dodały mu parę serc, bo chciały, żeby obraz zaczął oddychać. I tym oto sposobem wszystkie roztańczone zygzaki stworzyły na białym materiale świat, w którym chciałoby się zanurzyć…

Całą kompozycje barwnego świata otwierają kwiaty – a każdy z nich wysyła w przestrzeń inną energię. Tańczące czerwone płatki, na przebranym za mandalę słońcu, rozpylają witalną energię. Nad ich ognistą czerwienią unosi się siła i działanie. Za to pływające w oceanie kolorów róże, nasycone pomarańczową barwą, oddają w przestrzeń optymizm i odwagę. Moc ich intensywnego koloru unosi dobry nastrój i pewność siebie.

Jest jeszcze słońce – olbrzymie, ubrane w złote dodatki. Wysyła z obrazu promienie, które jak macki wyszukują energetycznych braków. A gdy na nie już trafią, wypełniają je swoim leczniczym ciepłem i przygotowują na przyjęcie żywych barw w życiu…